24 Ocak 2012 Salı

Lee Seung Gi Vs. Park Yoochun
İlk yazımda Lee Seung Gi'nin yeni bir diziye başlıcağından bahsetmiştim. Dizi ne kadar başarılı olur elbette şu an bilmek mümkün değil ama son edindiğim haberle reytinglerin bayağı etkileneceği kesin. Sebep ise Park Yoochun. 
Bildiğiniz gibi Park Yoochun Kore'de gittikçe parlayan bir üne sahip.  Başrol kaptığı iki dizi, Miss Ripley ve Sungkyunkwan Scandal, çok ses getirdi. Beyfendi şimdi de yeni bir dizi hazırlığında.  Şu an Padam Padam… The Sound of His and Her Heartbeats'te oynayan Han Ji Min ile  “Attic Prince” dizisinde çıkıcak karşımıza.  SBS'de  “Please take care of us, captain” bittikten sonra yayınlanacak olan dizinin konusu ise şöyle; oğlumuzun adı Lee Gak ve tahmin edildiği üzere Prens. Chosun Hanedanlığının Prensi. Prens, prensesini kaybettiğinde kalbi kırılır ve 300 yıl sonraya yolculuk eder.(Burasının nasıl olduğunu anlamış değilim ne şeklilde bi yolculuk olucak, prensesi nasıl kaybetmiş anlamadım valla) Tabii kendini günümüz Seoul'unda bulur. Köyden indin şehre misali. :) Arabalar,uçaklar,metro,TV,bilgisayar,internet,telefon vs...  Bu kargaşanın içinde bakalım Prens napıcak. Onu Seoul'da nasıl maceralar bekliyor. Hep birlikte göreceğiz. Ama kesin olan bi şey var ki trajikomik olaylar yaşanıcak. 

 “The King” te günümüz dünyasında hala Kraliyet Monarşisiyle yönetilen Güney Kore'yi görecekmişiz. Hikaye Güney Prensi ve Kuzey Ajanı arasındaki aşk hikayesi analatıcakmış. Lee Seung Gi yakışıklı ve komik ama politikayla az ilgilenen bir Prenstir. Prens dıştan mükemmel gibi görünse de, aslında  kendi arzuları hakkında çok materyalist ve açık sözlü biridir. Ha Ji Won,dayanıklılığı, taktik ve tüm alanlardaki gücü ile mükemmel bir kadın askerdir. Fakat hiç aşık olmamıştır. Saf ve samimidir. Bu ikili aşklarında hem kendi gururlarına hem de çevrelerindeki insanlara karşı mücadele vericeklermiş.

İki dizininde birçok artısı var. Bay-bayan güçlü yüzler, ilgi çekici konular. Tek eksi tarafları bence aynı günlerde (Çarşamba-Perşembe) ve aynı saatlerde yayınlanıcak olmaları. Bakalım Prenslerin savaşından hangisi galip çıkacak ya da berabere mi kalacaklar?

Kaynak:Allkpop

0 yorum:

Yorum Gönder